Bituumensindel katuse paigaldamiseks on vaja järgmisi lisatarvikuid:


OSB PLAAT katuse aluspinnaks 10mm-12 mm (Oriented Strand Board) – (tõlkes - orienteeritud lameda laastuga plaat) on materjal, mida valmistatakse suuremate puitlaastude kokkupressimise teel kõrge rõhu ja temperatuuri juures. Siduvaineks on veekindel fenoolkarbamiidformaldehüüdvaik. Füüsikaliste omaduste poolest sarnaneb OSB plaat kõige enam vineeriga.  Materjal on ökoloogiline ja loodusesõbralik.

 

 

 

 

 

 

 


Alusmaterjal bituumenpapp - puitalusmaterjali katmiseks. Kasutada „hingavat“ materjali nagu näiteks bituumenpapp, mis vastab A- klassi tulekindlusnõuetele ja tagab ilmastikukindluse kaldvihmahoogudele. 20 m 2 rullis.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tegola aluskattematerjalid - veekindlad, klaasfiibriga kindlustatud, saadaval 15 m 2 ja 30 m rullis.

 

 

Naelad - soovitatavalt galvaniseeritud, 32-35 mm, naelapea läbimõõt vähemalt 0,9 cm. Klambrid mõõdus vähemalt 2,4 cm ( otsade vahe minimaalselt 2,4 cm), piisava pikkusega et haakuda 10 mm puitalusesse. Kõik kinnitid peavad ulatuma puitalusesse vähemalt 1,9 cm või täielikult läbima puidust alusmaterjali.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bituumenmastiks:korstna/seinaliideste ühenduskohtade hüdroisoleerimiseks:
Muutub kiiresti puutekuivaks.
Koheselt vihma- ja jääkindel.
Sobiv bituumsete materjalide, leeliseliste pindade ja metallidega.
Kasutatav niisketel pindadel.
Sulamistemperatuur üle 100 °C.
Ei muutu külmaga rabedaks.
Kasutatav ka vertikaalsetes vuukides.
Vastupidav lahjendatud hapetele, leelistele, heitgaasidele ja ilmastiku mõjule.
Kõrge rebimiskindlusega.

 

 

 

Owens Corning neelumaterjal, WeatherLock® Mat:
WeatherLock® Mat veekindel aluskate võimaldab ülimat katusepinna kaitset sinu kodule. See aitab vältida kahjustusi, mida tekitab külma/sula ringlus, hoovihmad ja normaalne veejooks, mis tekib neelude, ventilatsioonide, korstende ja katuseakende alal. WeatherLock® Mat on ideaalne täitma kõikki aluskatte funktsioone, kaasaarvatud räästad ja viilud, seda selle patenteeritud disaini pärast, mis on polümeerkattega. 40% kergem kui konkureerivad tooted. Spetsiaalselt disainitud veekindel aluskate.