Mis võimalused on mul olemasolev bituumen sindelkatus uuega asendada?

Kui sa oled avastanud, et sul olemasolev katus vajab vahetamist, siis ilmselt oled sa juba kuulnud, et üks võimalustest on paigaldada uus kiht bituumensindlit olemasoleva kihi peale. Kas see vastab tõele? Vastus on jah, aga mitte alati pole tegu parima ideega.

Antud artiklis seletame järgmist:

 • Millal on uue kihi paigaldamine olemasoleva peale hea idee;
 • Millal peaks vana katuse maha lammutama ja alustama uut katusematerjali paigaldust nullist.

Millal on uue kihi paigaldamine olemasoleva peale hea idee?

Alustame positiivsest- paljud majaomanikud arvavad, et uue kihi paigaldamine on hea idee sest:

 • Vähem kulukam. Niiviisi on võimalik hoida raha kokku, sest hoiab aluskihi kulutused kokku ning ei pea tegelema olemasolevast katusest tekkinud jäätmetega.
 • Vähem vaeva. Ainult uue kihi paigaldamine võtab tunduvalt vähem aega, kui vana katuse demontaaž ning uue katuse paigaldus.
 • Näeb sama hea välja ning on sama vastupidav. Jah- kui on õigesti paigaldatud, õiges konditsioonis. Õige paigalduse järgselt on uus katus, uue katusekihi all sama vastupidav, kui täiesti uus katus.
 • Omab samapikka garantiid kui uus katus. Materjali tootjad pakuvad jätkuvalt garantiid, mis on sama pikk, kui uue katusematerjali paigalduse puhul; juhul muidugi kui on paigaldatud vastavalt paigaldusjuhisele.
 • Võib omada katust tugevdavaid omadusi tugevate tuulte korral. Eeldades, et olemasolev katus koos tarindiga on vastupidav võib eeldada, et suure tormi käes on lisanduva kihi näol tegu uue kaitsega.

Nagu näha võib on palju positiivse mõjuga tegureid uue katusekihi paigaldusel olemasoleva kihi peale ja niiviisi oleme me juba Eestis ka tegutsenud paljude klientide jaoks. Aga on olukordi, millal see pole õige hetk niiviisi talitada.

Millal peaks vana katuse maha lammutama ja alustama uut katust nullist?

Isegi kõikide positiivsete asjaolude puhul, et paigaldada ainult uus sindlikiht, on olemas olukorrad kus on parem või isegi rangelt vajalik eemaldada vana katus ja alustada värskelt  lehelt. Selleks oleksid järgmised põhjused:

 1. Su katusele on juba paigaldatud kaks kihti bituumensindlit. Kahe olemasoleva sindlikihi peale ei soovitata paigaldada kolmandat kihti, sest katuse kandevõime ning sindlite eripärasus ei võimalda tagada garantiid kolmandale kihilie.
 2. Olemasolevad sindlid on kõrgemad, pöördes või halvas seisus. Uue kihi paigaldamiseks peab olema aluskiht silepinnaline; kui  all on sindlid “kortsus”, siis ei saa uut kihti paigaldada ohutult. Sellises olukorrasi oleks õigem eemaldada ennem vana katus.
 3. Antud maja katus on õrn ja vetruva tundega. Kui katusel kõndides on tunne, et enamus sellest vetrub ja ei ole kõige tugevam, siis võib tegu olla aluskihtide defprmeerumisega ning selle parandamiseks aitab ainult vana katuse lammutus.
 4. Su katus ei peaks uuele raskusele vastu. Bituumensindlid ei näi väga rasked olevat, aga tavalise 200m2 katuse puhul lisandub katusele uue kihiga juba 2,200 kg raskust. See on raskem kui tavaline auto, seega tuleb kindlaks teha, et katuse tarindid on piisavalt tugevad, et oleks võimalik uus kiht paigaldada.

Küsi TASUTA professionaalset arvamust!

Sa ei pea ise arvama, milline oleks õige käitumine. Kutsu kohale Sindelkatuse OÜ esindaja ning teeme kindlaks, milline käitumine oleks parim just Teie katusele!